Novosti

U Bileći 55 studenata potpisalo ugovore o stipendiranju za akademsku 2023/24. godinu

U velikoj sali opštine Bileća danas su potpisani ugovori o dodjeli stipendija sa 55 studenata iz naše opštine.

Ognjen Kapor, načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti, istakao je da su se na konkurs za dodjelu stipendija u školskoj 2023/2024. godini prijavila 64 studenta, od kojih je 55 ispunilo uslove.

„Kao i prethodne dvije godine, potpisali smo ugovore sa studentima koji ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava na stipendiju. Pravo na stipendiju imaju redovni studenti druge, treće, četvrte, pete, šeste godine i apsolventi državnih fakulteta koji studiraju u Republici Srpskoj, Crnoj Gori i Srbiji. Studenti prve godine i master studija nemaju pravo na stipendiju. Od 64 prijave, 55 je ispunilo uslove, dok su ostali studenti više puta ponavljali godinu ili su na master studijama. Stipendije se isplaćuju u iznosu od 110 KM deset mjeseci, osim apsolventima kojima se isplaćuje šest mjeseci“, rekao je Kapor.

Veselin Vujović, načelnik opštine Bileća, pozdravio je studente i njihove roditelje, naglasivši važnost marljivog obrazovanja i razvoja lokalne zajednice.

„Znam da roditeljima nije lako odvajati sredstva za školovanje studenata. Nadam se da će se budžet stabilizovati i da će stipendije ubuduće biti redovnije isplaćivane. Svim našim studentima želim uspješno školovanje i da sutra upravo oni budu nosioci razvoja naše opštine“, poručio je Vujović.

(Stipendije.ba / Foto: Opština Bileća)