Ministarstvo porodice, omladine i sporta Republike Srpske ove godine je obezbijedilo ukupno 131.000 KM za 61 sportsku stipendiju, namijenjenu perspektivnim sportistima, potencijalnim olimpijskim kandidatima i sportistima sa invaliditetom.
Pomoćnik ministra za sport, Mitar Lazić, izjavio je na današnjoj promociji stipendista da će po 3.000 KM dobiti olimpijski kandidati, dok će perspektivni sportisti i sportisti sa invaliditetom primiti po 2.000 KM.
“Od ukupnog broja, 42 stipendije namijenjene su perspektivnim sportistima, 10 sportistima sa invaliditetom i devet potencijalnim olimpijskim kandidatima. U ime Ministarstva svim stipendistima želim sreću i uspjeh u daljem radu”, poručio je Lazić.
Podršku projektu dao je i bivši fudbalski reprezentativac BiH i nekadašnji igrač Borca, Zvjezdan Misimović, koji je naglasio značaj institucionalne podrške mladim sportistima.
“Vlada Republike Srpske na pravi način ulaže u budućnost. Ovi sportisti su naši budući šampioni i vjerujem da ćemo ih gledati na velikim takmičenjima”, rekao je Misimović.
Među stipendistima je i petnaestogodišnji Marko Grubešić, košarkaš “Igokee” iz Aleksandrovca, koji je istakao da mu stipendija predstavlja dodatni podstrek za dalji rad.
“Košarku treniram od sedme godine. San mi je da jednog dana zaigram za reprezentaciju i postanem profesionalni igrač”, rekao je Grubešić.
Kajakašica Milica Stanković, višestruka državna prvakinja u disciplinama na divljim vodama, zahvalila se Ministarstvu i istakla da joj je cilj stalno napredovanje i nadmašivanje vlastitih rezultata.
Kapiten KK “Igokea”, Dragan Milosavljević, izrazio je zadovoljstvo što institucije prepoznaju i podržavaju mlade talente, dok je paraolimpijac Stevan Crnobrnja iz Invalidskog odbojkaškog kluba “Borac”, osvajač srebrne medalje sa Paraolimpijskih igara, poručio da stipendije dolaze u prave ruke.
“Moja medalja je potvrda da su ovi sportisti istinski potencijali. Zahvalan sam Ministarstvu što podržava naš rad”, izjavio je Crnobrnja.
(Stipendije.ba / Foto: RTRS)